Mechanical circuit drivere board can be used for 60~180W connection DIY ultrasonic machine
| Name | Circuit Board |
| Model | YY-M-60W / 120W / 180W |
| Ultrasonic Power | 60W / 120W / 180W |
| Voltage | 110/220V |
| Product Size | 102.7*95*35mm |
| Heating Power | 150W |
| Frequency | 40KHz |
| Feature | Mechanical Control |
| Customized Frequency, OEM / ODM | |
Why Choose Yunyisonic?
- Original Manufacturer
- Efficient cleaning
- Advanced Technology
- Strong R&D Capability
The drive board provides consistent ultrasonic energy, mechanical knob controls for timer and temperature, ensuring precise cleaning conditions for diverse applications. Step-by-step instructions ensure smooth assembly and reliable operation, enabling anyone to quickly master ultrasonic cleaning technology.








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.