| Volumetric Weight | 46 kg |
|---|
| Package Dimensions | 70 × 44 × 66 cm |
|---|
| Model | YK3042-28/40kHz, YK3042-28kHz, YK3042-40kHz |
|---|
| Application Field | Aerospace, Aluminum, Aviation, Biopharmaceutical, Chemical Processing, Environmental Protection, Industrial Use, Laboratory, Lake, Medical, Reservoirs, River, Scientific Research, Surface Treatment, Water Treatment |
|---|
| Assisted SystemsYunyisonic Laboratory Multi-Function Ultrasonic Cleaning System for Assisted Extraction Emulsification Homogening Dispersion Separation Mixing Defoaming Dissolution Washing | Algae Removal, Atomization, Cleaning, Decomposition, Defoaming, Degreasing, Dispersion, Dissolution, Dissolving, Emulsification, Exhaust, Extraction, Homogenization, Mixing, Separation, Washing |
|---|
| Brand | Yunyisonic |
|---|
| Origin | Shenzhen City, China |
|---|
| Frequency | 28kHz, 40kHz |
|---|
| Power | 0-1500W |
|---|
| Transducer Quantity | 30pcs |
|---|
| Material | 304 Stainless Steel, T 2.0mm |
|---|
| Plug Type | AU Plug, EU Plug, Other Plugs, UK Plug, US Plug |
|---|
| Voltage | AC 110V 60Hz;AC 220V 50Hz |
|---|
| Warranty | 1 Year |
|---|
| Customization | Frequency, Logo/Pattern, Material, Power, Private Lable, Size, White Label |
|---|
| Function | Clean Thoroughly, Digital Control, Power Adjustable, Timing |
|---|
| Certificates | CE |
|---|
| Manufacturer | Yunyisonic Shenzhen Co., Ltd. |
|---|