| Volumetric Weight | 1.70 kg |
|---|
| Package Dimensions | 23.5 × 17 × 18 cm |
|---|
| Model | YA010B, YA010GB |
|---|
| Application Field | Brass, Car Parts, Coins, Contact Lenses, Dental, Denture, Earrings, Eyeglasses, Jewelry, Optical Lenses, Toys, Watches |
|---|
| Brand | Yunyisonic |
|---|
| Origin | Shenzhen City, China |
|---|
| Capacity | 1L |
|---|
| Frequency | 40kHz |
|---|
| Power | 35W, 60W |
|---|
| Tank Material | SUS304 Stainless Steel |
|---|
| Voltage | AC 110V 60Hz;AC 220V 50Hz |
|---|
| Plug Type | AU Plug, EU Plug, Other Plugs, UK Plug, US Plug |
|---|
| Certificates | CE, FCC, ROHS |
|---|
| Warranty | 1 Year |
|---|
| Customization | Logo/Pattern, Private Lable, White Label |
|---|
| Function | Clean Thoroughly, Timer Knob Control, Timing |
|---|
| Manufacturer | Yunyisonic Shenzhen Co., Ltd. |
|---|